| Ionel97 a întrebat:

nu vreau sa incepeti cu glume sau alte chestii de genu. De ceva timp mi-au aparut pe penis niste bubite ca un fel de cosuri de culoare alba inclusiv pe marginea 'capului' mentionez ca sunt la perioada de pubertate. Am inteles de la cineva ca acestea o sa dispara in timp odata cu trecerea pubertatii, voi ce spuneti? Sfaturi? Raspunsuri? MULTUMESC, funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| PsihinG a răspuns:

Nu prea sunt in regula acele bubite, ar trebui sa consulti un medic urolog.

| Azµre a răspuns (pentru PsihinG):

Ciudat thinking sa mearga la medic

| PsihinG a răspuns (pentru Azµre):

Tu ai avut asa ceva la pubertate? Eu am 2 baieti adolescenti si inca un baiat tanar trecut de adolescenta, dar bubite pe penis nu am vazut la nici unul din ei.

| Azµre a răspuns (pentru PsihinG):

Ma refer ciudat simptomul lui... si cum se manifesta, imi cer scuze daca s-a inteles altceva. Oricum trebuie sa mearga la medic. Ma gandesc ca poate avea candidoza dar nu se manifesta asa.

| PsihinG a răspuns (pentru Azµre):

Imi cer si eu scuze la randul meu, dar intrebarea suna ca un repros sau asa m-i s-a parut mie.
Sincer nu stiu ce pate avea, poate fi vorba de o ciuperca cum ai spus tu sau poate fi o reactie a corpului fata de vreun detergent sau balsam.

| Azµre a răspuns (pentru PsihinG):

Eu am avut problema cu candidoza datorita unui gel de dus, m-am spalat cu el si a doua zi m-am trezit cu ea. Am sunat un medic mi-a dat o alifie si mi-a trecut. Pe langa asta medicul mi-a zis sa folosesc intotdeauna un sapun cu ph neutru pentru a imi spala penisul si sa numai folosesc gelurile de dus.

| Ionel97 explică (pentru Azµre):

Problema e ca eu folosesc geluri de dus si tot felul de produse straight face ar trebui sa vorbesc cu un medic nu`i asa?

| 123456789123456789_Ou3e a răspuns:

E, pubertatea e pubertate, o sa ati treaca, nu te angrijora

| Ionel97 explică:

Stiti cumva cum dau de un medic urolog? de preferat facebook / id de mess pentru ca nu prea vreau sa afle ai mei, intelegeti voi, mai intai vreau sa ma consult cu un medic. dar prblm e ca nu stiu pe nimeni, ma puteti ajuta?

| Azµre a răspuns (pentru Ionel97):

Niciun medic nu te poate ajuta pe internet te duci la spital si cauti un ginecolog/dermatolog sau urolog si ii spui.