| Eugeniusu a întrebat:

Am 5 bubite pe partea de sus a buzei superioare. Nu sunt cosuri sau herpesuri, pare sa fie mult mai mici decat aceste chestii. Sunt chiar pe buza... nu se prea observa si n-am incercat niciodata sa le strang. Nu ma ustura, nu ma doare, nu ma gadila... nu stiu de la ce au aparut. Vreau sa va spun ca le am de 2 luni si ceva, au o culoare alba. Ce sunt aceste bubite si cum sa scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CeVorbestiMa a răspuns:

Am si eu...am 15 ani, nu stiam ce sunt ..pana am incercat sa sparg unul si s-a spart ca un cos... dupa ce l-am spart a disparut, dar nu stiu ce sa zic de tine

| alecsukumidu a răspuns:

Probabil vrei iritatie sau ceva.Da-te cu o crema pentru buze si sunt sigur ca vor disparea. tongue