| Cs1 a întrebat:

Salut TPU,
O sa va pun cateva intrebari:
1.Deci este adevarat ca de la masturbare(laba) poti deveni gay?
2.De fiecare data cand te masturbezi si elimini spermatozoizi iti pierzi din memorie?
Va rog sa-mi raspundeti sincer si fara mistouri am auzit si eu de pe niste site-uri de la oameni si vr sa stiu daca este adevarat!
Dau funda pentru cele mai bune raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Nu. Masturbarea este considerata o etapa normala in dezvoltarea personalitatii sexuale a tuturor adoilescentilor.
2. Nu. ca sa pierzi substante necesare pentru organism ar trebui sa te masturbezi de mai multe sute de ori pe zi. E la fel de nociv ca suflatul nasului din punctul asta de vedere.
Nu te mai documenta in probleme de sanatate de pe net, daca nu ai suficient discernamant. poti ajunge sa crezi aiureli din astea de rasul curcilor.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai macar 10 ani de pui intrebarile astea?

| pietrean a răspuns:

Din "profil" nu vad ce varsta ai! Dar, nu pot sa cred, ca un copil in jur de 15 ani, poate sa puna asemenea intrebari! Vreau sa-ti raspund, dar, sincer, cred ca vrei sa-ti bati joc de cei ce au adevarat nevoie de niste sfaturi. Dar o sa incerc:
1.Nu,nu poti deveni gay de la masturbare.Gay poti "deveni",doar daca asta simti,sa iubesti o persoana de acelasi sex. Masturbarea este o procedura de a scapa de tensiunea sexuala, dar in cazul celor ca tine, vor doar sa fie "cool", cei care nu gasesc o persoana care sa le arate dragostea lor, grija lor pentru a o face fericita.
2.Nu iti pierzi din memorie, dar poti deveni frustrat, retras, nu te mai atrage sexul frumos...
3.Ai si tu un tata, cu care sa poti comunica? De ce nu vorbesti cu el, ca sa nu te faci de rusine cu asemenea intrebari? Nu este un repros, dar sunt intrebari...(nu gasesc un cuvant elegant). Pe GOOGLE poti pune intrebari si primesti raspunsuri pentru orice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai auzit chestiile astea de pe site-urile de CS care oricum sunt renumite pentru nivelul de inteligenta net superior unei rate suferinde de atacuri cerebrale.

Niciuna dintre afirmatii nu este adevarata, acum baga una mica sa sarbatoresti.

| Kosaerik94 a răspuns:

1. Nu
2. Nu stiu ce sa zic, as zice ca nu deoarece iti pierzi din calciu si altele dar memorie nu!