| murloc a întrebat:

Pana la ce varsta cresti in inaltime? Am 14 ani si 1.83 si as vrea sa mai cresc macar 7 cm. Pana acum cresteam foarte repede, cu luna deveneam mai inalt, da acum am cam incetinit. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Fiecare are ritmul sau.
Unii se opresc din crestere pe la 18 ani in timp ce altii continua sa creasca *putin* pana la 20 *si ceva* de ani.

Ai tot timpul din lume... S-ar putea sa mai cresti cu mult mai mult de atat.
Eu sunt mai mare decat tine cu 3 ani si am 1.82 deci ai rabdare! La varsta ta aveam undeva in jur de 1.60 si ceva.
O sa mai cresti pana la 18 ani. Ai rabdare!

Succes!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o boala ( Gigantism) ești prea înalt pentru vârstă ta.
Pun pariu ca ești piele și os.

Îți dau un sfat.
Roagă-te sa nu mai crești și apucate de ceva sport.
Ca sa pui masa musculara

| murloc explică (pentru anonim_4396):

Nu e asta. Toti barbatii din neamu mamei se opresc cam la 1.90, si chiar vreau sa mai slabesc putin, sunt destul de solid (neamul tatei ). Un var de al mamei se apleaca cand intra pe usa, deci cred ca e normal.

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Depinde de fiecare om. In mod normal baietii se dezvolta cel mai mult in perioada 13-24 de ani. Dar cunosc persoane la care dezvoltarea a inceput la 20 de ani, sau care la 16 ani erau deja foarte bine dezvoltati cum esti tu si apoi au mai crescut foarte putin (2-3 cm).
Depinde de corpul tau, intreaba-l pe tatal tau, normal vei avea aceeasi crestere ca a lui.

| murloc explică (pentru G28AEjdvjRaendnPrT):

Cum se numeste filmul din poza ta de profil?

| RainmakerX a răspuns (pentru murloc):

In poza aceea cred ca este Sandokan, tigrul malaeziei.

| murloc explică (pentru RainmakerX):

Mersi mi se parea cunoscut

| RainmakerX a răspuns (pentru murloc):

Cu placere! happy