| anonim_4396 a întrebat:

pe 18 martie am fost operat de apendicita.Nu am avut peritonita.Intrebarea mea este daca am voie sa fug?
Doctorul mi-a spus sa astept 6 luni.Si eu am 3 luni jumate.
Care sunt riscurile daca joc fotbal sau altceva?
Dau funda!
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vektor a răspuns:

Daca te lovesti in zona unde ai fost operat s-ar putea sa ajungi la urgenta si sa mai stai inca 6 luni pe tusa happy

cel mai bine ar fi sa incepi usor cu sportul. ceva exercitii fizice usoare cate 5-10 minute pe zi.

| bRom a răspuns (pentru Vektor):

Dar daca mai stau inca 3-4-5 luni, ma pot apuca de sala?

| Vektor a răspuns (pentru bRom):

Trebuie sa-si revina organismul, dar daca stai leguma nu o sa-si revina prea repede. de aceea e bine sa o iei usor pana simti ca esti in stare sa faci un antrenament intreg.
baga multe fructe si cruditati si nu manca gras, plus ceva mancare si in maxim 1 luna si ceva esti ca nou happy

| bRom a răspuns (pentru Vektor):

Mersi mult!