| adrian12349 a întrebat:

problema mea este ca transpir foarte repede si rau (ma fac fleasca dupa 30 de minute dupa ce ies din baie). Chestia asta e foarte jenanta, pentru ca celalante persoane considera ca eu nu imi fac baie, si repet inca odata imi este foarte jena sa ma apropii de cineva sa vorbesc cu el si sa stiu ca miros a transpiratie. Vreau ceva sfaturi despre cum sa "scap" de transpiratia asta. Va multmes, si sper ca am ales bine categoria.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| OrangeFga a răspuns:

Am avut si eu probleme de genul, am comandat de pe internet un produs, Odoban, blocheaza transpiratia ( subrat ).
Ma dau cu el odata nu transpir 3-4 zile deloc.Ti-l recomand.

| adrian12349 explică (pentru OrangeFga):

Am comandat Transpiblock si..nici macar un efect sad. Am ajuns sa imi dau demisia de la munca pentru tampenia asta.a trecut sefa de tura pe langa mine si a zis in gura mare ca ""pe aici miroase a mort"", eu faceam baie zi de zi chiar inainte de a pleca la munca.Ma sufoc in spatiile inchise si transpir rau de tot si nu stiu ce sa mai fac.

| OrangeFga a răspuns (pentru adrian12349):

Deci comanda produsul respectiv, costa in jur de 60-100 RON, daca iei 2 spray + pudra pentru incaltaminte nu mai ai probleme...
Si eu eram sceptic in legatura cu asta,insa produsul respectiv a avut efect pe toti membrii familiei. Crede-ma ca stiu cum e sa transpiri si te simti foarte aiurea,chiar daca faci baie. Comanda ODOBAN,probabil produsul respectiv nu contine aceleasi substante ca Odoban. Am vazut si eu cateva reclame cu acel produs.
Totusi,acest produs se foloseste dupa dus, si se pulverizeaza noaptea, a doua zi dimineata nu mai ai probleme, iti recomand si un antiperspirant pe langa pentru a mirosi frumos, odoban are un miros un pic ciudat dar deloc persistent.
Mult noroc si incearca, sper sa-ti foloseasca.

| Boss_Danutz_1998 a răspuns:

Pai la Farmacie iti recomanda ceva asa mi-a recommandat si mie

| Marinelaliliana10 a răspuns:

Buna! Am inteles ce ai spus si vrea sa iti spun ca poti sa faci ce iti spun acum :
1 iti trebuie o lamaie
2 niste servetele umede
Deci sa incep tai lamaia in doua si te dai cu ea in suprab si pe gat dar
bine dupa ce ai dat cu lamaia pe gat si in subrat dai repede cu servetele
umede si dupa nu mai transpiri doua - trei zile!
NU MINT! Incearca si o sa vezi!

| adrian12349 explică (pentru Marinelaliliana10):

Multumesc, am sa incerc.