| Tamas_Ioan_1979 a întrebat:

Eu am 14 si am o problema care este cam jenanta, transpiratia.De ce transpir atat de mult, e o problema de sanatate? Eu transpir si acum cand este frig si a nins, nu vreau sa spuna careva ca miros, cum opresc transpiratia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Incearca sa faci un dus si apoi sa te dai cu otet de mere sau lamaie. Daca te speli zilnic, aplici deodorant, si otet, eu sunt sigura ca nu vei mai transpira. happy

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

NU opresti transpiratia, ci iti schimbi regimul. Bei multa apa plata si eventual ceai, fara alte timpenii, la fel si mincarea - fara fast food, chipsuri, si alte porcarii. O sa vezi ca nu mai puti, chiar daca o sa transpiri. Transpiratia e ceva natural oricum.

Răspuns utilizator avertizat
| Voro a răspuns:

Cum mai zice si cineva, nu poti oprii transpiratia, toata lumea transpira, ci doar sa-ti schimbi alimentatia. Baga fructe, legume, apa plata multa, ceaiuri si nu sarii peste mese. Da-te cu un deodorant eventual dupa ce faci dus, dimineata spala-te la subrat la chiuveta daca nu ai timp de dus apoi aplica deodorant, chiar daca transpiri nu vei mirosii urat.

| Ghost963 a răspuns:

Cel mai recomandat este sa te dai cu un deodorant sau antiperspirant(impiedica la timp transpiratia).Nu stiu daca e o problema de sanatate, dar stiu sigur ca e normal sa transpiri la varsta ta.
Bafta happy