| anonim_4396 a întrebat:

sper sa ma ajutati ca treaba asta a devenit atat de stresanta in cat imi dau cu pumnii in cap. Nu stiu cum arat in realitate.
Toata treaba asta s-a intamplat atunci cand un vlogger (maximilian ioan) a facut un live, in timp ce era blocat in lift, unde avea lumina foarte slaba. Si totusi, cu tot cu lumina aia slaba el arata la fel. eu, am incercat sa fac o poza intr o lumina slaba si am iesit dezgustator, si lumina nici nu era asa slaba ca a lui, eu vrut sa fac doar o poza seara. la mine in camera. cu becul deschis, si nu am putut, cand tineam telefonul drept nu mi se vedeau sprancenele si aveam un nas imens ( cred ca si in realitate il am, dar nu chiar asa ) si daca il tineam sus ieseam stramb in poza, etc. deci oribil, in oglinda ma vad ok, dar eu am un mod de gandire... ma vad ok in oglina nu mai cand imi lucesc ochii, si cand imi lucesc ochii automat ca e lumina foarte buna, si ma gandesc ca ceilalti nu o sa ma vada mereu in lumina aia buna, si imi imaginez ca ma vad cum mi-a iesit mie poza aia la mine in camera seara. deci zici ca sunt un alt om in oglinda, fata de poze. am ajuns sa am o problema psihica. nu stiu cum ma vad ceilalti, si ma gandesc ca ei ma vad oribil, si mai e o chestie, cand ma uit in geamul telefonului am o privire foarte urata, parca am sprancenele peste ochi, si ma gandesc ca asa o am si in realitate, si iar ma omoara nervii..si daca ridic telefonul mai sus (adica sa mi se vada fata din alt unghi) iar arat oribil :/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu esti multumit de filmarea facuta, este pentru ca nu stii sa o faci corect si esti nepriceput. Lasa asta in seama celor care se pricep iar tu apuca-te de altceava unde nu trebuie sa te filmezi, mai ales daca nu-ti place cum arati!
Eviti in felul asta sa faci crize si sa-ti creezi probleme psihice!

| Louys a răspuns:

Asta se intampla numai pentru ca tu sustii asta.Nu esti sigur pe tine.
Daca nimeni nu ti-a reprosat ceva, esti ok.Omule, nu ai cum sa arati oribil dintr-o parte si bine dintr-alta sau ca arat bine la lumina si rau cand e mai slaba. Fata nu se modifica(doar in perioada de crestere).

Daca tu te vezi bine in oglinda, atunci arati bine.Incearca pe cat posibil sa uiti de chestia asta si sa te convingi ca nu ai nimic.

| anonim_4396 explică (pentru Louys):

Unele fete m au facut " morr esti asa cute" altele "pleaca ma cu asta d e aici " bine, poate si din cauza parului (pletos) sau poate chiar din cauza ca m-am desconsiderat eu. De reprosat mi au reprosat multi, dar nu stiu daca tin bine minte, dar prima data eu am facut persoana respectiva urata, dupa ea pe mine. Dar mai sunt unele care m au facut urat fara sa le fac nimic :/ desi eu ma vad frumos( si nu sunt vreun narcisist, chiar ai vazut in intrebare ca ma desconsider cam mult )