| anonim_4396 a întrebat:

sper sa ma ajutati ca treaba asta a devenit atat de stresanta in cat imi dau cu pumnii in cap. Nu stiu cum arat in realitate.

Toata treaba asta s-a intamplat atunci cand un vlogger (maximilian ioan) a facut un live, in timp ce era blocat in lift, unde avea lumina foarte slaba. Si totusi, cu tot cu lumina aia slaba el arata la fel. eu, am incercat sa fac o poza intr o lumina slaba si am iesit dezgustator, si lumina nici nu era asa slaba ca a lui, eu vrut sa fac doar o poza seara. la mine in camera. cu becul deschis, si nu am putut, cand tineam telefonul drept nu mi se vedeau sprancenele si aveam un nas imens ( cred ca si in realitate il am, dar nu chiar asa ) si daca il tineam sus ieseam stramb in poza, etc. deci oribil, in oglinda ma vad ok, dar eu am un mod de gandire... ma vad ok in oglina nu mai cand imi lucesc ochii, si cand imi lucesc ochii automat ca e lumina foarte buna, si ma gandesc ca ceilalti nu o sa ma vada mereu in lumina aia buna, si imi imaginez ca ma vad cum mi-a iesit mie poza aia la mine in camera seara. deci zici ca sunt un alt om in oglinda, fata de poze. am ajuns sa am o problema psihica. nu stiu cum ma vad ceilalti, si ma gandesc ca ei ma vad oribil, si mai e o chestie, cand ma uit in geamul telefonului am o privire foarte urata, parca am sprancenele peste ochi, si ma gandesc ca asa o am si in realitate, si iar ma omoara nervii..si daca ridic telefonul mai sus (adica sa mi se vada fata din alt unghi) iar arat oribil :/ va roog ajuta ti maa, pana acum eram multumit de mine, acum ma vad urat

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Faptul ca doar te imaginezi nu e același lucru cu imaginea reala. Cel mai bine te vezi în oglinda.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu ai de ce, pur si simplu anumite persoane sunt fotogenice, altele nu. Probabil el este.
Imaginea din oglinda este oricum mult mai apropiata de realitate decat cea din poze. Daca nu ma crezi, pune-ti prietenii sa-ti zica care din aceste imagini este mai apropiata de ceea ce vad ei.

| danay72 a răspuns:

Telefonul nu surprinde în realitate modul în care arăți. În oglinda te vezi asa cum ești. Dar nu trebuie sa te desconsideri, fiecare are frumusețea sa. Apoi, nu uita ca cel mai important lucru este persoana lăuntrică. Dacă ești frumos în interior ca și personalitate, acest lucru se reflecta și în exterior. Deci nu ai de ce sa te îngrijorezi.

| anonim_4396 explică (pentru danay72):

Pai. si reflexia din geamul telefonului? Uneori ma imaginez cu parul mai valvoi, mai voluminos ( sunt pletos) si arat bine, si uneori ma imaginez cu parul mai turit, mai cret, mai urat, si ma vad ca naiba.Si cu reflexia din geamul telefonului cum ramane? :/ si aia tot oglinda ramane.Am mai observat ca eu ma vad frumos doar in unele hanorace straight face

| danay72 a răspuns (pentru anonim_4396):

Faptul ca doar te imaginezi nu e același lucru cu imaginea reala. Cel mai bine te vezi în oglinda.

| NAT0 a răspuns:

„Dacă mi-ar păsa de părerea oamenilor, n-aș mai ieșii din casă." A zis-o un chel la o emisiune.laughing În fine, el e fotogenic, tu nu. Asta nu e o problemă. Găsește-ți imaginea pe care vrei s-o prezinți și totul o să se remedieze în timp dacă-ți pasă chiar așa de mult de părerea altora.^^