| xXTheDeadHeroDarkXx a întrebat:

spuneti-mi repedeee cum pot calma durerea de masea cariata nu vreausa aud de dentist dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tyrr a răspuns:

Ahhhh sau. apa cu sare:d(tot asa ti in maseaua avariata). sper ca ti'am fost de ajutor!

8 răspunsuri:
| DumiY a răspuns:

Incearca aulin sau nurofe forte sau express sunt destul de bune. Sau pune-ti o bucata de tamaie. Are un gust si un miros neplacut insa iti va trece durerea o perioada destul de indelungata la mine a mers. Sau du-te la dentist laughing (stiu ca ai spus sa nu auzi de dentist dar na) ori ti-o scoate ori ti-o plombeaza.

| Tyrr a răspuns:

Daca nu ai la indemana pastile...incearca niste tuica(iei o gura si ti pe masea cam 2-3 minutele):d... ahhh si am uitat poti si apa cu sare(tot asa ti in maseaua avariata). sper ca ti'am fost de ajutor!

| delonia a răspuns:

Incearca nurofen express sau forte nu mai stiu cum se cheama. oricum intraba la farmacie care e mai calmant asa ca stiu ca este pentru raceala si gripa si inca un model parca.

| ramona1989 a răspuns:

Fiolele de algocalmin iti vor alina durerea dar iti recomand sa mergi totusi la medicul dentist deoarece in timp ti se vor caria si celelalte masele.

| julika83 a răspuns:

Hmmmm... cel mai bun este aulin, dar ma indoiesc ca o sa-ti dea vreo farmacie fara reteta.

| Miaiiim a răspuns:

Incearca cu ketonal.se da fara reteta si e f bun

| Miaiiim a răspuns:

Incearca cu ketonal.se elibereaza fara reteta si e destul de eficient

| Anuuutza a răspuns:

Poti sa iti iei un pliculet de Aulin si sa iti pui la measea sau iti pui o parte mica de pastila de agocalmin si dupa o inghiti cu apahappy

Sper ca te-am ajutat!