| Nedelcu_Cristi_1990 a întrebat:

Stie cineva daca dupa ce termin tratamentul pentru gastrita am voie sa fumez? Pe net scrie ca daca am gastrita nu ai voie sa fumezi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai avut gastrita, nu ai voie sa fumezi mimin 5 ani dupa vindecare.

| MgdDroopy a răspuns:

Dacă termini tratamentul, nu înseamnă că te-ai vindecat. Fumatul agravează boala.
Nu cred că trebuie să îți spun că face rău și dacă ești sănătos. Si că e timpul să te lași. Dar asta știi deja.

| Mario76 a răspuns:

Ar fi cazul sa te lasi de fumat. Fumatul face rau nu doar gastritei/ulcerului. Face rau la inima, plamani, trahee, corzi vocale, boli ale sangelui...

| Drolja a răspuns (pentru Mario76):

...la psihic, emoţii, comportament, familie, copii, colegi, aerului, florilor, copacilor, tufelor, gândăceilor, şi tot aşa.