| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva daca endocrinologii pot opri cresterea in inaltime? Am 16 ani jumate si 1, 92 si nu vrea deloc sa mai cresc, mentionez ca fac sala de forta de aproape 1 an si tot am crescut

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Adreseaza-te unui medic ortoped care pe baza unor investigatii poate preciza daca mai ai de crescut.

2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Da, se poate, îți recomand Institulul Parhon din capitală.

| NuMaContrazice a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la un medic pentru ca poate fi o problema cu glanda, el v-a stii ce sa-ti zica si ce tratament sa-ti dea, pe noi degeaba ne intrebi, doar daca gasesti vreun doctor printre noi dar tot la doctor o sa ajungi, s-ar putea sa ai gigantism, o defectiune hormonala.Din cate stiu se poate trata iti da niste pastile parca...