| Stefan927 a întrebat:

Salut TPU, știți cum pot scapa de o răceală în 4 zile? Este un eveniment important și sunt răcit, cu simptomele astea:
Îmi curge nasul, este și înfundat.
Tușesc sec.
Și am gatul uscat.
Acum iau paracetamol și ospen 1000

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O răceala nu tine cont de problemele tale. Asa ca nu cred sa scapi de ea in patru zile.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Anulezi evenimentul nu te poti duce racit trebuia sa ai grija de tine daca stiai ca ai eveniment important nu sa bei apă de la frigider sau sa stai cu aerul pornit, acum o sa dureze o saptamana nici o raceala nu trece in 4 zile.

| Feri5 a răspuns:

Incearca sa iei pastile si sa ai o energie pozitiva. Tine picioarele in apa fierbinte timp de jumatate de ora si incearca sa mai faci miscare.
De asemenea, iti recomand sa bei ceaiuri calde, pentru a mai ameliora durerile de gat.
Sanatate!