| dfd74334 a întrebat:

sunt băiat și am 14 ani, am o înalțime de 1.57 cm. Este bună?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Da.

| Ineys a răspuns:

Buna pentru ce? Baschet? Probabil nu. O viata normala? Desigur.

| Apokales a răspuns:

Exista o inaltime buna?

| brokxy a răspuns:

O sa mai cresti nu te speria. Am avut colegi la 14 ani care erau baieti si cam tot asa aveau inaltime, si peste vara cand au venit iar la scoala aveau vreo 1, 70
Baietii cresc foarte repede. Si in cateva luni. Deci este ok vei vedea ca o sa mai cresti doar sa duci o viata sanatoasa

Răspuns utilizator avertizat
| ariannakaterine a răspuns:

Nu există o înăltime bună sau o înălțime mai puțin bună! Este vorba fix despre modul în care fiecare adolescent se dezvoltă în propriul său ritm. Dacă totuși îti doresti să fi mai înalt trebuie să ai în vedere oricum tu vei mai crește în înălțime, dar poți practica și anumite exercitii fizice sau practicand baschet/înot!