| AlexandraAlelovesU a întrebat:

Bună, TPU! Sunt fată, am 14 ani şi 1.57 înălţime. Cât o să am la maturitate? Adică cât o să mai cresc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maya2014 a răspuns:

straight face E o intrebare care face toti banii!
In primul rand depinde de organism, nu toti se dezvolta in acelasi ritm si in acelasi fel.
In al 2- lea rand, nu iti poate spune nimeni cat o sa mai cresti, nici macar un doctor. Poti ramane la aceeasi inaltime sau sa mai cresti, nu e o lege!
Daca faci un spor de performanta ai posibilitatea sa te mai inalti si sa te dezvolti mai bine.