| anonimul0724 a întrebat:

Sunt la dieta.
Credeti ca trebuie sa scot fructele din alimentatia mea?
Laptele, iaurtul?
Apropo fulgii de porumb(cereale) sunt bune la dieta?
Cine ma poate ajuta cu mai multe detalii primeste funda.
Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când spui că ești la dietă nu ai spus nimic. Cum ai ajuns la dietă, de slăbire, de îngrășare, din cauza unei boli, a hotărât asta un medic, un specalist, dta? Acestea nu sunt egale, și fiecare diferit necesită alt răspuns.
De unde să știm noi ce să scoatem din dieta ta?
Să fie pentru slăbire? Atunci fructele sunt bune, etc.

| Sn4k3 a răspuns:

Trebuie sa slabesti sanatos, nu sa te infometezi. Trebuie sa fii in deficit caloric, sa nu mananci carbohidrati simpli si sa nu mananci multe grasimi + sport. Deci fructele normal ca nu trebuie sa le scoti si nici laptele si iaurtul, astea chiar ajuta oarecum la slabit. Trebuie sa mananci proteine si carbohidrati complecsi si ceva grasimi (in jur de 30g maxim) pentru energie si pentru ati mentine masa musculara, mai ales daca faci sport.

| Melekayse21 a răspuns:

Cele patru tipuri de alimente permise în Dieta Rina sunt:
Proteinele: carne de pui, peşte, vită, carne de porc, brânză, lapte, ouă, etc
Amidonul: soia, orez, linte, fasole uscată, fulgi de soia, năut, cartofi, etc
Carbohidraţii: făina albă, făina de grâu integral, făina de hrişcă, făina de porumb, spachete, lasagna, cuscus, fidea, etc
Vitaminele: numai fructe şi legume
Si eu tin acest regim, pine daca ai nevoie de slabit ca cu altceva nu te ajuta. Am slabit 3kg intr-o saptamana
İn 90de zile poti zlabi10