| Cris06 a întrebat:

Iaurtul cu cereale ingrasa, dar laptele cu cereale?

9 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Niciun aliment nu ingrasa, atata timp cat ai o alimntatie echilibrata si il mananci in cantitati acceptabile.

| mona a răspuns:

Nu ingrasa

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU îngraşă dacă sunt consumate rezonabil ( de cel mult 2-3 ori pe săptămână ).

Toate cele bune.

| Miky1 a răspuns:

Iaurt,e dietetic.

| Earthroot a răspuns:

Daca cerealele sunt din acelea tipice care le cumpara mamele pentru tancii lor,atunci clar ingrasa ca sunt pline de zaharuri.
Incearca canepa, chia, fulgi porumb fara zahar, sau musli.Le gasesti cam peste tot, mai ales intr-un stand bio sau magazin de specialitate cu produse naturale.

| Cris06 explică (pentru Earthroot):

Cele Nestle Fitness

| Earthroot a răspuns (pentru Cris06):

Nu consum, habar nu am...Dar te uiti pe spate si vezi ce contin, daca au zaharuri multe.Depinde si de iaurt,caci daca e de ex unul cu fructe cum ar fi Danone,Frutisima, Zuzu, si altele, etc, astea au la 400 grame de iaurt in jur de 50 grame de zahar.

| Korman a răspuns:

Nu ingrasa chiar sunt ideale pentru micul dejun.

| Rodicuta25 a răspuns:

Consumate dimineata impreuna cu un pahar de iaurt, cerealele nu te ingrasa. In plus, sunt si foarte satioase si sanatoase, iar prin continutul ridicat de carbohidrati vei avea asigurata„doza" zilnica de energie. Bineinteles, trebuie sa eviti cerealele indulcite cu diverse arome, alege numai cerealele 100% naturale!

Multi dintre noi isi incep ziua cu un bol de cereale cu lapte. Chiar daca auzim zilnic ca cerealele sunt extrem de sanatoase pentru organismul uman, nu toate sortimentele din comert contin vitaminele si nutrientii de care avem nevoie.

Cele mai multe contin cantitati mari de zahar si grasimi, ceea ce duce la acumularea de kilograme in plus. Inainte de a cumpara o cutie sau o punga de cereale din magazine, este bine sa citim cu atentie eticheta.