| MayongoStamly20 a întrebat:

Voi ce credeti despre focul din Australia si despre al 3 lea razboi mondial?
Cand ar trebui sa fie razboiul si cum o sa se întâmple?
O sa ajunga pana in Romania?
Mai clar....Cat mai avem de trait?laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| asuari a răspuns:

Nu am eu cine știe ce cunoștințe in politică, dar e o probabilitate sa ajungă pana și in România. Dacă cumva Irak va declara război împotriva Americii, statele membre din ONU ar cam trebui sa sara in ajutor. România face parte, deci, trebuie sa-l ajute pe Trump cu niște soldați ceva măcar. Dar la noi in țara, eh, cine știe? Șanse foarte slabe, dar sunt.
Cat despre Australia... n-am cuvinte. Mi se pare groaznic.
Nu știu dacă ești la zi cu noutățile, dar am auzit de la cineva ca si ciuma bubonică (moartea neagră) a reapărut prin China.
Anul 2020 nu a început prea bine. Și toți anii care termina cu "20" de ceva timp aduc numai boli. Trist(

| BananaZambareata a răspuns (pentru asuari):

Nu era Irak era Iran

| Violleta2022 a răspuns (pentru asuari):

Traiesc de peste 20 de ani in Australia, dar de ciuma bubonica nu am auzit.
Nu te mai speria de muste. ..deoarece calitatea vietii si grija pentru sanatate, este respectata aici.
Vino aici si vei vedea cu ochii tai, cum este cu adevarat in Australia.
Singurul lucru ingrijorator la acest moment, sunt focurile padurilor australiene, dar si acelea sunt locale, neatingad orasele mari.

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In Australia, in fiecare an sunt asemenea focuri de padure, iar indigenii le tineau sub control.
Acum indigenii s-au modernizat, au uitat tehnicile de manevrare a focului de padure, iar telefoanele destepte nu pot da raspuns la intrebarea "cum se opreste un incendiu de vegetatie". tongue

Dupa parerea mea, cel de al 3-lea razboi mondial este deja in plina desfasurare, dar se intampla pe nivel tehnologic, nu cu arme. Lumea este prostita la maxim prin intermediul mass media si internet.

Cat mai ai de trait? Buna intrebare!
Asta depinde in ceea mai mare masura de modul cum ai grija de tine.

| RAY a răspuns:

Voi ce credeti despre focul din Australia

este trist, am citit un articol despre Australia este dramatic, haos

si despre al 3 lea razboi mondial?

nu te grabi sa vezi bombe nucleare ca vei muri de nerăbdare, nu va fi asa ceva, probabil in 2066 anul cand a preciz newton sfarsitul

O sa ajunga pana in Romania?

nu poate ajunge acel incendiu ar trebuie sa parcurgă oceanul, nici al trelea razboi, banuiesc ca vor fii atentate ca atat pot limitati aia mintal, dogmatici, fanatici, tampiti

| DarthNiger a răspuns (pentru RAY):

Newton a spus ca sfarsitul lumii o sa fie in 2060 nu 2066.

| RAY a răspuns (pentru DarthNiger):

Trist o sa murim mai repede

| DarthNiger a răspuns (pentru RAY):

Abia ce simteam si eu ca imbatranesc dar mor inainte de a o face.

| RAY a răspuns (pentru DarthNiger):

DarthNige cat esti constient de existenta ta vei stii ca existi, degeaba existi daca nu esti constient de existenta ta

| DarthNiger a răspuns (pentru RAY):

Gandesc deci exist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Focul nu are cum să ajungă pana în România, este ocean. Visezi și tu războaie. Pune-te la somn. Ce avem de trăit? Trăim și vedem.

| Gubani_Seby_1987 a răspuns:

2 zile maxim