| Alecso_Alecso_1995 a întrebat:

vreau răspunsuri serioase fără glume proaste, de aproximativ 2 zile simt o slăbiciune in piciorul stâng unde de la genunchi in jos in zona gambei e ca acea senzație când te ia amețeala și ți se înmoaie picioarele. Ieri a început ca un fel de junghi nu știu cum sa explic nu era chiar o durere, țin sa precizez ca stau in picioare cam 10-12 ore la serviciu pot sa ma sprijin pe el, nu am nicio problema doar ca e acea senzație de moale...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.

S-a rupt ceva in picior, du-te la doctor!

| Alecso_Alecso_1995 explică (pentru anonim_4396):

Se poate sa fie de la curent frig? Țin
Minte ca m-am trezit intr-o dimineața cu o durere mai mult in zona soldurilor pana la gambe și era neobișnuit de frig in camera

| Doja a răspuns:

Uita-te sa nu ai probleme in zona lombara. In anumite cazuri asta poate fi simptom de nerv presat, iar statul in picioare afecteaza zona lombara f tare.

| Alecso_Alecso_1995 explică (pentru Doja):

Nu am problema este in zona gambei

| Doja a răspuns (pentru Alecso_Alecso_1995):

Nervii care iti controleaza gamba ies din coloana vertebrala prin zona lombara. Daca ai un dezechilibru acolo, sau un muschi slabit poate sa preseze, si vei simti in gamba sau laba piciorului.

Foloseste asta ca sa reperezi posibili nervi

https://www.zygotebody.com/

| Alecso_Alecso_1995 explică (pentru Doja):

Daca nu trece in următoarele zile voi vizita un medic mulțumesc.