| AndraSomerhalder a întrebat:

Vreau sa slabesc puppy dog eyes.
Am 14 ani si nu vreau sa tin cine stie ce diete.Ce? Am zis ca vreau sa slabesc nu sa ma imbolnavesc.
Am nevoie de cat mai multe sfaturi, legate de ce sa mananc si miscarea pe care sa o fac.
DAU FUNDA LA CEA MAI COMPLEXA PARERE.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

EVITA FAST FOODUL, dulciurile, patiseria, painea alba, prajelile, sucurile din comert.
Serios acum, intrebarea asta e pusa de 2-3 ori pe zi, era asa greu sa cauti singura?

| CuriousStuff a răspuns:

Nu prea conteaza ce mananci atata timp cat nu faci exces. Poti sa mananci si dulciuri, poti sa mananci si paine, si de toate daca nu mananci mult. Poti totusi sa ruduci din dulciuri si fast food, daca mananci. Secretul e regimul echilibrat, din toate cate putin, mese regulate si sa nu te stresezi.
Incearca sa fii activa fizic, sa faci miscare cat poti de mult. O data pe zi, seara sau dimineata iesi la alergat, si alearga pana transpiri. Sau fa niste exercitii care sa te faca sa transpiri (sarit coarda, alergat mai in viteza). Nu transpiratia e chiea, dar atunci cand transpiri stii ca lucrezi eficient.
Si fa-ti niste analize medicale sa nu cumva sa ai alte boli care te fac sa te ingrasi. Mergi la un consult la medicul de familie si dupa la endocrinolog.
Multa sanatate.