| andreicena2 a întrebat:

Vreau să vă întreb dacă țigara electronică, respectiv cea cu aburi și cu arome dăunează grav sănătății? Din câte am auzit cea cu aburi nu dăunează, nu conține gudron, gudronul în țigară provoacă cancer...narghila cu abur dăunează?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sfatul meu este să renunți la orice formă de fumat, una este mai nocivă decât alta.
Practică un sport de masă și mănâncă cât mai sănătos, hidratează-te.
Crede în tine că poți!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Ca de obicei face rau tigara electronica laughing bun sfat

| Legiuitoarea a răspuns (pentru mgtow):

Bună.
Fără supărare, dar constat că ești pe lângă subiect. Mai documentează-te înainte că nu știi nimic...
Pa, pa.

| mgtow a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Eu radeam pentru ca zici cam acelasi lucru cand vine vorba de tigara electronica si iti dau dreptate nu zic ca vorbesti aiurea

| Legiuitoarea a răspuns (pentru mgtow):

Bună din nou.
Ce pot să spun mai mult dacă studiile recente au demonstrat că este și mai toxică decât una obișnuită?
Orice formă de fumat este toxică pentru organism și poate declanșa un cancer pulmonar. De asemenea, nicio formă de cancer nu are etiologia cunoscută, fiecare individ se naște cu minim 200 de celule canceroase, de-a lungul vieții o persoană este supusă la contact direct sau indirect cu fum, aditiv alimentar, toxic, etc. voluntar sau nu!
Deci... tu despre ce vorbești, în final?
Pa, pa.

| mgtow a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Eu am facut referire la producatori ca nu zic ce prostii baga in tigara cu aburi nu la tine, stiam ca nu e buna oricum

| mgtow a răspuns:

Aburii aia care se inaleaza in plamanii tai contin niste substante toxice, in termeni normali aburii se vad in forma transparenta ca ceata dar aburul de la tigara electronica e cam fumuriu ca fumul de tigara aproape si de aici tragem concluzia ca ceva nu e bine, ascund faptul ca e daunator organismului si nu spun ce contine cu adevarat.

| JohnnyBi a răspuns:

Plamanii nu sunt facuti pentru a trage altceva in afara de aer.

| LDCCristi a răspuns:

Acei aburi sunt toxici si provin de la Nicotina din tigarea electronica. Daca vrei sunt si tigari electronice bune cu nicotina de aroma de vanilie.dar ai grija cu banii daca dai bani ieftin mai bine ia-ti dale normale.

| Cipri99 a răspuns:

Da dauneaza pentru ca poti sa faci apa la plamani.

| Eclipse a răspuns:

Lasa tigarile si tigarile electronice ca sunt doar niste prostii, care sa te faca sa scoti bani din buzunar, sfatul meu cel mai bun este sa incepi sa faci sport si sa mananci sanatos, iti spun din propria experienta, fiindca si eu am fumat.

| ali23082003 a răspuns:

Amandoua fac rau