| george2431 a întrebat:

Vreau sfatul vostru! Aveti idee cum pot sa fac sa adorm mai repede? Pentru ca uneori ma pun in pat si incerc sa adorm si uneori trece si o ora si este enervant...dau funda daca ma puteti ajuta.

P.S:Nu vreau sa imi spuneti tratamente care necesita somnifere sau alte tipuri de pastile,deoarece am inteles ca majoritatea medicamentelor de acest fel dau dependenta si intre timp, din cauza lor apar si efecte negative secundare si nedorite.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blAster85 a răspuns:

Si eu mai patesc sa adorm foarte greu chiar daca is obosit, si adorm greu mai ales daca am ceva anume de facut a doua zi devreme(calatorie, o intalnire pe plan job etc.)de obicei eu ascultam muzica la casti la un volum placut2-5,acum depinde daca la tine functioneaza, la mine functiona.(muzica placuta, slow etc, relax, anii 80"90 nu ina si gutalaughing).

1 răspuns:
| famrussu a răspuns:

Nu poti sa adormi/probabil din cauza ca ai mai multa energie. Ia si munceste intr-o zi si punete in pat si sa vezi cum adormi...mai putina cofeina ca din cauza ei nu poti sa adormi sau dulciuri.
Sau inainte de somn faci ceva sport si tot adormi mai repede. Baftawinking