| 02Florin97 a întrebat:

Salut,vreau si eu sa imi spuneti cateva tipuri de medicamente care sporesc atentia de invatare. Retin destul de repede dar in timp ce invat imi atrag atentia alte lucruri. Vreau ceva bun si fara efecte secundare majore cum ar fi slabitul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Lecitina este pentru memorie, ginko biloba ajuta foarte mult fiind un vasodilatator care asigura buna circulatie a sangelui in creier, conzima Q10 ajuta foarte mult inima in special daca simti ca esti mereu agitat. posibil ca conzima Q10 sa fie ce ai tu nevoie insa nu pot spune ca sigur asta este. va trebui sa vorbesti cu parintii tai sa-ti asigure banii pentru aceasta deoarece costa cam 30-50 de lei un flacon pentru o luna.
este prezenta in cantitati mici intr-o varietate de alimente ca uleiul de soia, sardinele, macroul si alunele, ficat, rinichi.
pe langa asta cu siguranta este nevoie de determinate si focalizare. cu siguranta sunt multe chestii care iti atrag atentia insa tu hotarasti ce sa faci, nu-i asa. cu aceasta problema se confrunta si colegii tai pentru ca este varsta la care iti dezvolti capacitatea de a fi atent si de a te focaliza. de fapt de asta mergi la soala.
evita televizorul, telefonul, radioul si tabletele, calculatoarele sau alte elecronice cand inveti. inchide-le sau invata intr-o camera in care nu exista toate acestea.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau poti sa te retragi pe afara/ prin parc si sa inveti in natura ca te poti concentra mai usor. Bafta.