| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor. Am 14 ani.In curand fac 15 ani. Imi puteti spune care sunt semnele ca eu voi incepe sa ma inalt? Acum am 1.56m. Am colegi mai mici ca ani ca mine, dar mai inalti ca mine.
Stiu ca suna destul de ciudat, dar m-am saturat sa rade de minesad.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andre999 a răspuns:

Nu te teme, probabil o sa mai cresti cu vreo 7-8 cm dar nu conteaza cat de inalt esti. Cei care rad de tine au propriile frustrari si defecte si incearca sa le ascunda gasind defecte la atii. Dar inaltimea nu este un defect numai daca suferi de nanism sau gigantism dar nu e cazu tau.Succes si nu te mai stresa cu parerile altora despre tine.

8 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Basket si inot, cat poti de mult. daca vrei sa cresti.

| Cleona a răspuns:

Si eu stiu cum e, si eu sunt mai inalta, da incearca sa nu ii bagi in seama pe aia care rad de tine, si intr-un fel eu nu gasesc nici un haz aici! ce o fi oare asa de amuzant? da nu trebuie sa iti faci griji de inaltimea ta, deoarece cat ai sa mai cresti?, mai bine putin mai inalt decat scund de abia de vede cineva...

| shadovv a răspuns:

Te inteleg perfect. De obicei cand crest te dor incheieturile dar problema ta nu este inaltimea ci increderea in tine! Nu conteaza inaltimea incearca sa te apcepti asa cum esti ca asa e mai bine.

| anon2367534564396 a răspuns:

Am aproape 13 ani si am 1. 66.big grin
Eu fac innot, ma ajuta mult.winking

| iasminhappypills a răspuns:

Atunci sunt niste prosti daca rad ca u ai 1, 56, eu am 1, 59 si am aproape 15, nu-i mare lucru, cresti stai linistita, pana la 18 ani o sa tot cresti, eu cred ca ma inalt 3 cm la fiecare 6 lunibig grin Te faci mareeeeeee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut acum vreo 2 saptamani dureri. La inceput m-a durut in zona cotului, iar apoi tot antebratul fara sa ma lovesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 1, 59 si am 12 ani big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ciudat, nu fac nici un sport si am 1, 70.hee heesi am 14 anibig grin, st f dezvoltata pentru varsta mea(sani prea marisad...forme). da` nu iti fa griji o sa cresti si u la un mom dathee hee:*