| MariuS88c a întrebat:

Salut tuturor, dacă te masturbezi de la o vârsta frageda ai șansa sa ai probleme sau sa iei boli? Dacă da care si ce Poți face.
Dau funda!
Scuzați categoria dacă nu este buna!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Nu, nu iei nicio boala doar sa te speli pe maini inainte... Si, nu, nu iese la nicio analiza

2 răspunsuri:
| Seba2013 a răspuns:

Da, pentru ca in organism iti activezi hormoni, reactii automatice iar aceste procese imbolnavesc.
Multi oameni sufera de multe boli din cauza acestor sisteme care le activeaza masturb.

Hormonii care ii activeaza masturb sunt substante adictive iar corpul se obisnuieste cu ele.

Odata ce devii dependent de asa ceva, o sa te imbolnavesti.
Hormonii declansati, activeaza sisteme, iar aceste sisteme se epuizeaza.
Gandeste-te sa stimti in exces sete, cum este.
La masturb se simte tensiune, energie, iar acestea epuieaza organsmul.

| KatPetrova a răspuns:

Rad :]]]
Nu e niciun pericol si nu are cum sa afle cineva decat daca le spui tu;]