| Andrei777 a întrebat:

Daca te masturbezi de la o varsta frageda... exista sansa ca pe viitor sa ramai impotentthinking

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Masturbarea este o etapa fiziologica a vietii unui adolescent. Important este sa nu se faca abuz. Adica sa se desfasoare de pe la 15 ani, pana in momentul inceperii vietii sexuale si la un ritm de 2-3 episoade pe saptamana (maxim). Abuzul duce la diferite forme de impotenta: ejaculare precoce sau imposibilitatea ejacularii, scaderea libidoului, imposibilitatea mentinerii erectiei.

6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Da, indiferent de varsta. In alta ordine de idei, se petrec multe necazuri la nivelul psihicului si chiar al sistemului osos-crestere-documenteaza-te.

| cOnTexT a răspuns:

rolling on the floorlaughing Nu, poti continua! bft, dar sti exista si fete :-s?

| claus a răspuns:

Nu ma andrei. si nu esti fraged la 13-14 ani, las-o incolo. daca te masturbezi de 10 ori pe zi s-ar putea sa ajungi sa faci muschi la mana, sa-ti sangereze instrumentu nitel sau sa te plictisesti de activitate.
bine ar fi sa gasesti o fata care sa ti-o masturbeze, eventual cu gura, ce zici? spor la frecangeala, domne!

| crysty08 a răspuns:

I-a si niste ulei sa alunece imi bine:devil))

| bCtz123 a răspuns:

Exista sansa se nu ti-se mai scoale cand o sa vrei sa faci sex cu o tipa. Lasa masturbarea, du-te si gaseste tipe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce legatura are impotenta cu masturbarea? Dar nu abuza de chestia asta ca duce la dependenta, rosire a ochilor, tremuratul mainilor, boli psihice si alte boli mai grave.Incearca sa renunti sau sa mai raresti activitatea.Bafta!