| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau si eu sa stiu daca te-ai nascut prematur, ai o crestere normala?
Adica genele tale sunt de 1.90 si 1.70 si tu ai la varsta de 18 ani 1.65, daca esti prematur ai o dezvoltare slaba a inaltimii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| inlovewiththerainbow a răspuns:

Nu neapărat. ce vârstă ai?
personal, sunt născută de 7 luni și 6 zile, și nu întâmpin o problemă de așa gen.

| LWikErR a răspuns (pentru inlovewiththerainbow):

Pai nu este vorba de mine dar vreau sa stiu de ce nu crestelaughing)
are 18 ani si este baiat

| inlovewiththerainbow a răspuns (pentru LWikErR):

O să crească. are timp )))

| LWikErR a răspuns (pentru inlovewiththerainbow):

Pai cum are timpbig grin?
18 ani nu ma int cat creste ma int daca el este asa pentru ca e prematur

| inlovewiththerainbow a răspuns (pentru LWikErR):

M-am referit la vârsta sa. Corpul său e încă în dezvoltare. Da, pot fi întâmpinate anumite probleme pe un termen relativ lung, dar nu pentru totdeauna. Keep hope.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poti sa te nasti prematur si sa ai o crestere normala la fel ca unul care s a nascut la termen

| Tymycy a răspuns:

Daca esti nascut prematur atunci esti usor expus la boli etc etc, dar genele n-au nici-o legatura cu asta, genele le mostenesti happy