| Iunix a întrebat:

Salutare, am 18 ani și încă nu am schimbat toți dinții de lapte, am schimbat doar câțiva dinți sus și jos iar măselele de mine mi-au apărut pe la vreo 12 ani. În schimb, nu am schimbat nici o măsea. Întrebarea mea este, mai am vreo șansă să schimb toți dinții de lapte și măselele? Dacă nu le-am schimbat până acum ( nu au căzut ) înseamnă că nu am muguri dentari? Cu calciul nu am probleme, nuci cu cariile, doar la două măsele de jos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La 18 ani nu mai ai dinti de lapte, sa fii sgur de asta. Dormeai probabil.

| CuriousStuff a răspuns:

Sunt aproape convins ca tie de fapt ti-au cazut doar ca ai uitat. Foarte putin probabil la 18 ani sa mai ai dinti de lapte. Poti sa te duci la un dentist, sa te trimita sa-ti faci o radiografie dentara si sa vezi exact daca sunt dinti de lapte sau nu. Dar asta doar daca nu poti dormi noaptea din cauza "problemei" asteia. Cum am zis, sunt convis ca aia nu sunt dinti de lapte, doar ca ai uitat tu cand i-ai pierdut. Sa fim seriosi, cine isi mai aduce aminte ce s-a intamplat in perioada 7-14 ani...
Multa sanatate.

| NAT0 a răspuns:

Poate când dormeai a intrat cineva peste tine în cameră şi ţi-a furat măseluţa şi de fapt asta pe care o ai e permanentă. Sau e vrăjeală.

| Ɗєℓυѕιση a răspuns:

Nu are cum sa mai ai dinti de lapte la 18 ani.