| CiprianSim a întrebat:

Salutare. Am niste dureri ingrozitoare de masele sau gingii, nici nu stiu exact, si cred ca este vorba de o eruptie a unei masele de minte. Cam cat dureaza pana maseaua iese complet la suprafara si durerile dispar de tot? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Daca e maseaua de minte de vina, atunci te va durea cam o saptamana, doua, pana ce iasa de sub gingie.

1 răspuns:
| PeFuga a răspuns:

Ia un Nurofen si fa imediat programare la medic sa afli de unde este durerea aia exact... Maselele de minte ies la fiecare diferit. la unele persoane nu ies niciodata, la altele ies doar pe jumatate, la altele ies stramb, la altele raman in os si distrug dintii de langa ei... Pe tine te poate ajuta acum doar un dentist!