| MaeRii a întrebat:

Buna,am si eu o intrebare stiti cam cat dureaza pana iese maseaua de minte? Deja a trecut 5 zile si in ca nu a iesit toata,doar jumate,nu ma mai doare asa tare acuma, dar tot e sacaitoare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Nu are un anumit timp, poate sa iasa mai repede sau poate mai tarziu, depinde de fiecare organism.
Maseaua mea de minte are vreo 3 ani de cand se chinui sa iasa in totalitate.

| MaeRii explică (pentru LaLaura):

Si te-a tot durut sau deranjat timp de 3 ani O.O?

| LaLaura a răspuns (pentru MaeRii):

Nu, chiar deloc, deoarece la mine are loc unde sa iasa.
Daca te doare mai tare, te-as sfatui sa te duci la un stomatolog, pentru a ii face loc sa iasa.

5 răspunsuri:
| buzucan a răspuns:

Poate dura si un an...

| rocket1204 a răspuns:

Depinde de organismul tau. Mai asteapta o saptamana si totul va fi bine.

| vvviper a răspuns:

Depinde de organism, poate să iasă mai devreme sau mai târziu.