| AndrewBoy a întrebat:

Am o problema. Acum cateva zile ( Acum 3 zile) am avut o extractie. 3 6. Si nu ma prea mai doare doar cand misc falca si dau de gingie ma doare putin. Insa intrebarea mea este : Simt ceva iesit din gingie ca un os sau ceva. Nu ma doare dar nu cred ca ar trebui sa fie acolo. Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| CristianaMaria a răspuns:

Osul pe care il simti e osul alveolei(locul in care su atat infipte radacinile). Intre radacini e os si cum ti-a scos molarul, simti alveola.Nu mai trebuie sa faci nimic, o sa dispara si senzatia aia cand se vindeca locul si il acopera gingiahappy

1 răspuns:
| Elenabln a răspuns:

Nu este nimic asa se simte pana se vindeca complet în timp nu o sa mai simți nimic.