| anonimvaleria a întrebat:

Salutare, am o usoara durere de spate care se lasa pe fesierul stang si ma doare si ovarul stang si cred ca se misca intestinele provocand un mic zgomot.ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Criza de sciatica!
Stat in pat cu caldura a spate.
ia si 2 paracetamoale.

| zilog a răspuns:

Trimite pe cineva la farmacie să ia 4 pastile de ASPIRINĂ BAIER
neapărat baier nu alt ceva
cost mai mult dar la 4 pastile nu se simte

pui o pastilă daca e efervescentă intr-o cană cu apă
ii pui capac timp de 60 secunde

pastila se topeste dizolva in apa

te pregatesti de culcare cu plapumă groasă cu șosete in picioare cu pantaloni de bunbac si bluza de bunbac in lenjerie de bumbac
nimic sintetic
sosetele sa nu te strângă

scoti bateria de la ceasul din perete care face tac tac tac tac
stingi telefonul de tot nu pe mute sau pe vibratii
stoti tot din casa din priza in afara de frigider pe care il dai la minim in cazul in care face galagie când dormi
si te bagi la somn si dormi si dormi si dormi si iar domi
apoi te trezesti mănânci un simplu piureu de cartofi cu unt si te culci la loc
apoi te trezesti mănânci o ciorbă de casă făcută cu pătrunjel si cu borș
si mai bagi 1 pastilă de aspirină dinasta miraculoasă

si esti gata de muncă
apoi treptat poti sa incepi sa mânânci inapoi toate prostiile cu chimicale de azi cu zi
dar 1 săptămână trebuie să iei măcar 1 pastilă dinasta pe zi
si să faci puțin sport să iți miști toate încheieturile să nu anchilozeze,
cam asta este ideea mea.