| DorelConstantin a întrebat:

Salutare, ce alimente ingrasa si ce nu ingrasa? Va rog spuneti-mi-le, dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Alimente care ingrasa:
painea, pizza, mcDonald-ul, cerealele, pastele fainoase, fasolea boabe, cartofii prajiti sau piure, prajiturile, dulceturile, gemurile, toate sucurile, alcoolul.

Alimente care NU ingrasa:
carnea degresata si fara pielita de: pui, curcan, porc, vita, peste, pateul de ficat, oua, parizer, salatele verzi, rosii, castraveti, ridichi, varza.
Fructele se mananca cu masura, cele foarte dulci, in cantitati foarte mici si numai intre mesele de mancare, la 2-3 ore departare de masa cu mancare.
Bautura care nu ingrasa: apa plata si ceaiurile de plante neindulcite.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pentru că e vară, uite aici:
http://www.csid.ro/......a-15512738

| xerxes1 a răspuns:

Cele pe care le bagi in gura ingrasa.

| Doja a răspuns:

Ce a zis Andrei. Foloseste aplicatii cum ar fi myfitnesspal sau site-uri cum e http://nutritiondata.self.com

Ce e peste rata ta de baza, ingrasa.

| Andrei899 a răspuns:

Nu un aliment ingrasa ci numarul de calorii in surplus pe care il consumi