| camiitsu a întrebat:

Heii! cola ingrasa? spuneti-mi alimente care ingrasa! mmm si tigarile slabesc( sunt fumatoare)?:*

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Cola nu face decat sa iti distruga ficatul.
Vad ca de multe ori ai pus intrebari in legatura cu problema ingrasatului. Eu zic ca este ceva hormonal, mergi la endocrinolog.

| Kasia a răspuns:

Fumatul nu slabeste-nicotina din tigari pur si simplu iti confera o stare de satietate si nu mai simti nevoia sa mananci atat de mult.iar cola...camy,cola e extrem de nesanatos! distruge oasele, dintii si tot ce mai ai.tu ai citit ingredientele?
ti-am mai spus si iti repet. vrei sa te ingrasi...fa-o sanatos!

alimente cu multe calorii sanatoase

-fructele uscate
-untul
-mazare
-ciocolata insa nu in cantitati industriale
-pastele carbonara
-alune; nuci; migdale; fistic
-smantana
-mierea
-fulgi de porumb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Toate alimentele îngraţă în cazul în care sunt consumate în exces.
Cât despre fumat,lasă-te acum de ele, până nu e prea târziu pentru sănătatea ta, gândeşte-te o clipă că-ţi pui sănătatea ta în joc şi e păcat, te poţi alege cu un cancer pulmonar de toată frumuseţea, Doamne fereşte!
http://calorii.oneden.com/Calorii-Coca-cola.html
Te pup!

| SweetSacrifice a răspuns:

Cola 0, ceai verde, apa.

| Krosa a răspuns:

Pai fructe, icre, prosti, dulciuri

| WhatDăFack a răspuns:

Încearcă să te laşi de fumat, şi mănâncă mai mult ca de obicei. Cola doar îţi ditruge ficatul, la fel ca ţigările.