| alexandrualexandru7 a întrebat:

Salutare,ce cremă sau loțiune pentru față și mâini îmi recomandați pentru piele uscată? Pielea mea se usucă foarte repede, am avut recomandări crema ritual of sakura, bioderma și cerave loțiune de corp.
Ce mi-ați recomanda din ele sau experiența voastră?
Dau fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Smantana (de vaca), minim 25%.
Se aplica subtire pe piele, dupa spalare /baie si uscarea pielii.
Se lasa sa se absorbe singura in piele.

| sierra1 a răspuns:

Nimic deosebit dar eficient

https://www.mega-image.ro/......ml/p/36584

| dullcat a răspuns:

Buna.Iti recomand: https://www.breslo.ro/......nt-1655541
A little goes a long way.

| relian a răspuns:

Cauta creme care sa nu inchida porii pielii. Cele care inchid p[orii, se vad lucioase si simti cas f grase, pe cidn la cele ce am spus mai sus, alea nu lucesc, si nu le simti alunecoase.

Treb sa citesti la fiecare crema, cauti sa scrie pe ele chestia asta, sa nu inchida porii, alea is bune.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Cerave

| natur a răspuns:

Mie medicii mi-au recomandat sa beau mai multa apa. Vezi si aici: https://www.bioplant.com.ro/blog/frumusete/pielea-uscata