| Teo026 a întrebat:

De cateva luni ma doare genunchiul cand fac efort si nu numai. Imi este inflamata tibia daca spun corect. putin mai jos de rotula si daca ma ating de ceva. cat de incet ma doare foarte tare. Ce pot sa fac sa imi treaca durerea? PS: Fac foarte mult sport adica merg cam 30-35 de km pe zi cu bicicleta, in mers nu ma doare dar cand merg pe jos ma doare tare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina1990 a răspuns:

Tibia nu are cum sa fie imflamata. posibil sa fie cauzat de o inflamatie a unei portiuni a tendonului, cand articulatia este prea uzata.afectiunea asta se numeste sindromul tendonului iliotibial.sau poate sa fie si de la menisc. cel mai bine este sa te duci la un control si asa vezi afla ce ai defapt.Succes!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Du-te la medicul de familie și cere trimitere la un medic ortoped. Articulația genunchiului se uzează cel mai reped și se repară greu, se recuperează foarte greu. Nu amâna!

| Teo026 explică:

Multumesc pentru raspunsuri. O sa ma duc la medic cat de curand