| stefanolj a întrebat:

Salutare! Am 20 de ani si am o problema destul de grava la genunchiul de la piciorul drept. Anul trecut m-am lovit la fotbal si am avut parte de o accidentare destul de grava la rotula, dupa o vizita la doctor mi s-a spus ca este ceva de moment, dupa circa 9 luni de azi a inceput durerea sa ma mai incerce asa ca am inceput din nou sa practic fotbal. Acum o luna de zile m-am izbit de o accidentare destul de naspa, am fost la doctor unde mi s-a spus acelasi lucru, ceea ce nu cred ca au trecut deja 3 saptamani jumatate in care nu am reusit sa pun piciorul in pamant, dar sa las greutate pe el, ma doare foarte tare in pat, merg doar in carje pentru ca nu-mi ofera stabilitate si nu pot sa sa indrept piciorul la 180 de grade, il tin undeva la 120 maximum. Precizez faptul ca durerea pe care o simt se afla pe partea stanga a rotulei de unde pleaca tibia si putin mai sus. Doresc de la dumneavoastra o parere, un sfat si o idee despre ce ar putea sa fie. Va multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Naxite a răspuns:

Tatăl meu a pățit la fel ( sa accidentat la fotbal, la deget ) - a mers la medic și i s-a spus că e ceva temporar. După o lună i-a rămas degetul strâmb, și deja era prea târziu să i se mai îndrepte deoarece osul i sa reparat, dar strâmb. Chiar azi îl are strâmb! Recomandarea mea e să îl pui in ghips

| Naxite a răspuns (pentru Naxite):

Voiam sa scriu *chiar și azi

1 răspuns: