| NYØ2002 a întrebat:

Salutare.Eu am facut sala o luna si dupa m-am lasat si am inceput sa fac acasa.Am acasa gantere si fac cu ele pentru biceps, spate si umeri(fac cate 150 de tractiuni la fiecare grupa.Fac flotari si genoflexiuni cate 150.Si la abdomen 50 secunde 6 tipuri de exercitii.O sa am rezultate? Eu tot corpul in lucrez in 2 zile si cardio 3 zile pe saptamana.E bun asa? Parca de la abdomene abdomenul s-a facut plat dar patratelele nu vor sa iasa si astea din clasa tot gras ma fac.Cu alimentatia stau cat de cat bine.Am renuntat la sucuri(beau mai rar/ocazional dar cola si pepsi nici nu mai vreau sa le vad in fata mi s-a facut scarba de ele). Nici cipsuri nu mai mananc doar de pofta.Eu in general mananc fructe, legume, carne si ca dulce mai mananc cate un corn cu ciocolata si dimineata Lapte cu cereale

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| InstructorDeIubire a răspuns:

Uite cum stă treaba 1. Nu se numesc tractiuni se numesc repetari. 2. Faci mult, prost si fără rost. Pentru a crește in masa musculară ai nevoie sa faci 3 sau 4 serii de repetari cu o greutate care sa iti permita sa faci intre 8-12 repetari per set nu mai mult nici mai puțin si ar trebui faci intre 2-4 exerciții pe grupă musculară.
3. Probabil nu o sa ai cine stie ce rezultate antrenamentul tau de acum dar daca il ajustezi iti garantez ca o sa ai rezultate. 4. Ca sa iasa pătrățelele trebuie sa iti scazi procentajul de grăsime corporală. 5. Nu ai nevoie să renunți la nimic atât timp cat esti moderat. Instaleaza aplicația myfitnesspal si ea iti va spune de cate calorii ai nevoie ca să slăbești si te va ajuta sa iti monitorizezi caloriile.
5. În loc de lapte cu cereale ai putea să mănânci ovăz cu iaurt sau fulgi de porumb cu iaurt.
6. Nu renunța! Orice ar zice cei de la școală sau din familie. Nu ii lasă să te tragă in jos și sa te indoctrineze cu cunostințelor lor limitate si eronate. Mai important ca orice este să continui orice s-ar intâmpla. Baftă!