| WholeWorldTeam a întrebat:

Salutare.

Întreb doar din curiozitate: Ce părere aveți despre pilulele care promit mărirea penisului? Dacă întradevăr își fac efectul, ce conțin ele și cum acționează? Afectează cu ceva altă parte a corpului? big grin Dau funda celui mai bun și lămuritor răspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt strict pacaleli fara nici un efect. Pot fi toxice, nimeni nu stie fiindca nu au fost testate, practic cei care le iau sunt niste cobai pe care se fac experimente (nu le vei gasi niciodata in farmacii, ci numai vandute ilegal, fara autorizatie de vanzare a medicamentului)

| JohnnyBi a răspuns:

Hai sa iti fac asa o imagine.
1. pastilele/pilulele/alte medicamente - promit ceva ce nu a fost dovedit stiintific niciodata, iei pe riscul/banii tai, nu dau rezultate
2. pompele - folosite pentru cei cu anumite probleme, aduc circulatia in gland, dar fortat. nimic ce fortezi nu se termina cu bine
3. operatii - in principiu cam asa, se taie ligamentul care suspenda penisul si scoate o parte din el in afara (da, o parte din penis este in interiorul corpului). rezultatul este de 1-3 cm in plus, suferi de perioade de recuperari, risti sa nu mai stea "sculat" cum trebuie, costa o caruta de bani. crezi ca se merita?
4. aparate de lungire/ exercitii de genul - tragi de ea ca nebunul, te chinui, alea alea, detalii, bla bla si in final ajungi la concluzia ca te-ai chinuit degeaba. (daca te tragi de picioare nu devii mai inalt, de ce ar merge la alte organe?).
in concluzie, multi promit multe, unele POT avea rezultate, dar in cautarea disperata de a le incerca pe toate iti risti sanatatea ta, a organului tau si portofelul tau o sa planga. Pe de alta parte poti incerca sa te multumesti cu o marime modesta, dar sa inveti ca o poti folosi mult mai bine...si ca nu lesini cand "se scoala" laughing.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai noroc e ceva din plante si nu are niciun efect. daca nu ai noroc e ceva legat de circulatia sangvina si pot sa apare diverse probleme cu inimia, tensiunea samd

| JucărieLEGO a răspuns:

Eu am incercat. Am avut de 3 cm. Acum e de 3 microni. Nu merita banii.

| NicolaeDoru a răspuns:

Eu am folosit o crema foarte buna. Nu iti recomand pastilele pentru ca nu sunt sanatoase, iti pot afecta organismul. Vezi aici despre ce crema vorbesc si ce beneficii ofera http://europe-health-care.eu/