| VanHelsing a întrebat:

Salutare la toata lumea, am shii eu niste probleme si ma`ntreb daca cineva ma poate ajuta cu niste,, sfaturi", am cateva,, mici" probleme zic eu.1 alataieri a tushit un coleg pe mine si ieri la fel + ca a fost foarte cald afara am transpirat, am mancat 2 inghetzate sloi la scoala shii am beut suc putin mai rece shii ce sa vezi peste 3-4 ore ma pomenesc cu nasul putin infudat shii ca-mi curge si in gat la amigdalite roshu doar roshu nu sunt umflate, sunt roshii si ma,, ustura", mananca". daca ma poate ajuta cineva cu un leac,, babesc" bun. dar care sa`mi fie de folos sa`mi treaca repede.nu este ceva grav.si in + este sambata pana luni daca m`as duce la doctor mi-ar trece si fara sa fac nimic.mersi mult, dau panglica shii raspuns folositor celor care ma ajuta, doar cu sfaturi BUNE, sa`mi fie de folos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ady3835 a răspuns:

Salut,te pot ajuta eu foarte simplu si iti trece pana luni stai linistit,cumpara o lamaie (lamaia e cunoscuta contine vitamina C). stoarce o jumatate de lamaie intr-un pahar si pune putina apa la temperatura camerei nu foarte multa,apoi bei cu inghitituri mici din pahar pana o termini. Daca ai tantum verde spray acasa, daca nu cumperi dar e cam scump, incearca varianta cu lamaia mie mi-a trecut.

1 răspuns:
| VanHelsing explică:

Dap am tantum verde acasa si il folosesc, mersi frumos.