| sanboss a întrebat:

Salutare, nu am avut niciodata medic de familie in Romania sau poate cand am fost mic nu imi aduc aminte, am fost la doctorita din sat si ea m-a trimis la casa de asigurari, vi se pare ceva normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru ce te-a trimis la CASS? Ai peste 18 ani, nu urmezi studii superioare si nu esti asigurat?

| sanboss explică (pentru Ioandelasal):

Bda sunt asigurat deorece lucrez

| Ioandelasal a răspuns (pentru sanboss):

Atunci te-a trimis pentru a obtine confirmarea ca esti asigurat.

| sanboss explică (pentru Ioandelasal):

Confirmarea precum sunt asigurat i_am aduso de la locul de munca... o sa sun la casa de asigurari sa ma lamureasca ei/

| Ioandelasal a răspuns (pentru sanboss):

Pe acea adeverinta de la locul de munca trebuie sa confirme CASS Judeteana.