| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, nu mai pot scapa de balanita candidozica, practic de 5 luni am infectia asta.
Am luat de 2 ori tratament de la 2 medici diferiti, si practic revine inapoi infectia.

Imi recomanda cineva ce sa fac? unde sa ma duc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Exista antibiotic împotriva candidozei. Acesta se prescrie de medici când unele medicamente au ca reactie advesa infectia cu candida. Acesta se numește Stamicin si se administrează după sfatul medicului, sau după prospect in caz ca il cumpărați de la farmacie.