| Axwelll a întrebat:

Salutare.
Stie careva cam cat m-ar costa sa-mi pun 2 dinti? Nu neaparat un pret exact.Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raducons a răspuns:

Se pot face, deci nu trebuie scosi.
Se pune suport de preferat de zirconiu nu de metal si se pune coronita.
Coronita este cam 300 si suportul de zirconiu poate sa fie tot cam asa.te costa cam 500 de dinte.dar cred ca merita pentru aspect dar si sa poti manca.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Implantul (coroane dentare din porțelan ars pe suport de dioxid de zirconiu, susținute de două implanturi de înaltă calitate) te duce la peste 1000 euro / dinte. Pentru chestii inferioare, prețul, clar, scade

| Axwelll explică (pentru sierra1):

Faza e nu e ca nu i am deloc, ii am dar is rupti..ar putea sa mi i imbrace sau trebuie sa mi i scoata si sa mi puna altii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Axwelll):

Ar putea să îți facă punte, dar asta depinde și de ei în ce stare sunt( sa nu fie cariați sau cu o rezistenta scăzută a rădăcinii)

| Axwelll explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt cariati si au o rezistenta buna, cred...scuze pentru cum m-am exprimat.

| sierra1 a răspuns (pentru Axwelll):

Un consult stomatologic trebuie să-l faci deschizând gura pe scaunul dentistului. El îți spune ce, cum și cât

| anonim_4396 a răspuns (pentru Axwelll):

In acest caz, cel mai bine este sa mergi la un medic stomatolog, el iti va examina dintii si iti va spune care sunt costurile pentru crearea unei punti( cel mai important este ca dintii/maselele de langa sa nu fie afectati/e); cat despre aspect, nu trebuie sa iti faci griji! va arata bine!

| Raducons a răspuns (pentru Axwelll):

Se pot face, deci nu trebuie scosi.
Se pune suport de preferat de zirconiu nu de metal si se pune coronita.
Coronita este cam 300 si suportul de zirconiu poate sa fie tot cam asa.te costa cam 500 de dinte.dar cred ca merita pentru aspect dar si sa poti manca.

| MihaiNicu23 a răspuns:

100 de euro nul asra daca nu trebuiesc scosi, daca ii pune de la 0 1000 de euro dintele.

| Crackman a răspuns:

60 de betewinking