| Manuel86 a întrebat:

Salutare....Stie cineva cu ce se sterg cel mai bine ochelarii cu dioptrii si protectie pentru.pc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

laveta profesionala din microfibra pentru stergerea lentilelor si solutie pentru curatarea si intretinerea lentilelor.

| Azµre a răspuns:

Piele de căprioară și alcool etilic 90%

| Azµre a răspuns:

Piele de căprioară și alcool etilic 90%.

| Mihaela1964 a răspuns:

Cu servetele speciale- in lipsa spala-i cu detergent de vase si sterge-i cu un servetel moale din hartie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cu piele de căprioară prelucrată, cu şerveţele speciale de şters.
Te pup!

| Lionsgate a răspuns:

Pai cel mai bine se ster cu piele de caprioara prelucrata, nu ai nevoie numa de o bucata mica, si se sterg extraordinar.

| CarlaElena a răspuns:

Cu micro fibra pe care o cumperi de la oftalmologie. Ar fi trebuie sa-ti dea cand ti-ai luat ochelarii.

| SandraM a răspuns:

Ii speli cu apa calduta si sapun si ii stergi cu o cripa din bumbac. Pielea de caprioara, chiar prelucrata, poate avea imperfectini care sa iti zgiriie stratul protector.

| Manuel86 explică (pentru SandraM):

Va multumesc tuturor pt.raspunsuri....mi-a dat 2 carpite, de la oftalmologie, de unde am facut ochelarii insa nu se sterg asa cum ar trebui....nu-mi dau seama de ce, poate pentru ca nu-s din sticla din sticla ci din plastic, lentilele