| AndraNicoleta a întrebat:

Stiti vreun tratament pentru vasele de sange sparte din ochi si de sub ochi? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MariaO a răspuns:

Pentru cele din ochi exista niste pastilute cu extract de afine. Am folosit chiar eu cand am avut la randul meu vase de sange sparte, insa nu mai tin minte daca se dau oricum sau pe reteta, tu intreaba la farmacie.

5 răspunsuri:
| alexandraalis a răspuns:

Solutie oftalmica, de exemplu nafa-gal, daca nu trece in cateva zile mergi la medicul oftalmolog.

| Mădulici a răspuns:

Claritine puppy dog eyes

| Justmed a răspuns (pentru Mădulici):

Cred ca claritine este pentru alergii si nu cred ca ar functiona la aceste simptome ...esti de acord sau stiu eu prost ( laughing )?

| Mădulici a răspuns:

In special, este un tratament pentru alergii dar, este bun si contra vaselor de sange sparte! puppy dog eyes