| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU acum o saptamana am facut o operatie de fren scurt doctorul a spus ca nu e fimoza dar la mine inca reprezinta un disconfort decalotarea nu stiu ce sa mai fac sunt disperat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| GlowingShadow a răspuns:

Pai e un discomfort din moment ce operatia e inca destul de recenta. Avand in vedere umezeala, ranile de pe penis se vindeca mai lent. Eventual du-te la un dermatolog, e posibil ca frenul sa-ti fie umflat un pic de la operatie, si poate-ti scrie o crema care-ti calmeaza pielea. Eu iti pot recomanda crema Cicalfate. Nu e pe baza de medicamente, deci nu irita pielea penisului, ci o calmeaza, si o reface. Dar neaparat sa mergi la un dermatolog sa vada exact despre ce e vorba. Nu dispera, este probabil o urmare fireasca a operatiei.

| AndreeaAndreea21 a răspuns:

In sensul ca ma doare glandul la atingere si cand incerc sa decalotez