| FreundundM a întrebat:

Am 16 ani si am vene foarte vizibile pe mani iar de ceva timp am si pe picioare, in special una lunga pe piciorul drept in paralel cu gamba. Pana acum nu am simtin niciun discomfort insa tatal meu are varice si as vrea ca eu sa nu patesc ca el...Mentionez ca seman foarte mult cu el fizic si fac inot/efort. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sociopatul a răspuns:

Venele alea ar trebui sa te faca sa zambesti. Ele ies in evidenta cand ai mai putina grasime in partile respective. Nu te ingrijora, e ceva normal.

1 răspuns:
| JustBlackNoGrey a răspuns:

Venele sunt vizibile, de parca ai avea pielea mai degraba transparenta? sau sunt mai mult sau mai putin iesite in relief? e o diferenta ce conteaza!