| BuGaTy a întrebat:

Salutare TPU, am o problema am o mancarime insuportabila la testicule, iritatie dar bube si altceva nu am m-am spalat de 5 ori azi nu mai suport ma mananca rau m-am dat cu crema de galbenele m-am dat cu spirt m-am dat cu ulei m-am dat cu rivanol dar nu... ce sa am ps sunt un pic mai paros.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Incearca sa dai cu un spray antiperspirant ( este posibil sa fie de la transpiratie), daca nu trece mergi la medicul dermatolog, este posibil sa ai scabie sau alergie!

| BuGaTy explică (pentru untu):

Scabie serios? eu nu am nici o buba.