| Pitbull41 a întrebat:

Salutare TPU am o problema foarte grava cu urechea stanga, sa incep.
Bun, de joi sau miercuri sunt tot racit ma simt rau, ma doare capu, gatul, sunt foarte ragusit si abia mai pot vorbi, in primele zile m-a durut capul foarte rau iar acum doar tusesc ma doare gatu imi curge nasu si sunt foarte ragusit, dar nu cred ca asta conteaza ci problema cu urechea.Bun acum 2 ore eram la PC si ma jucam si deodata simt cum ma doare asa brusc urechea stanga si incepe sa se infunda si sa nu mai aud clar cu ea, am luat un betisor d-ala de urechi si m-am zgamait cu el prin ureche crezand ca am ceara sau un dop de ceara ce blocheaza auzul sa ajunga la timpan, dar nimic, mai stau ce mai stau si numa vad ca ma ia o durere d-aia rea de nu mai suport ca si acum o am zici ca s-a blocat un betigas d-ala de ureche fara vata in timpan nu pot nici sa imi misc capu sa stranut sa tusesc sau sa sughit ca ma doare de imi vine sa imi dau palme sau sa imi rup parul din cap, am luat niste calmante de la farmacie care se numesc Ibuprofen Cipla 400 mg. Nu stiti cum pot rezolva aceasta problema sau cum sa imi ameliorez durerea? Ca momentan nu pot merge la medicul de familie deoarece sunt in alta tara la niste rude si vin doar peste 2 saptamani si 2 saptamani nu mai pot suporta durerea asta, ce credeti ca poate fii cum pot trata urechea sa nu ma mai doara? Cel mai bun raspuns primeste funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Staif a răspuns:

Durerea aia este exact de la ce spui tu ca nu conteaza. Mergi la urgentele de acolo. Fara "nu pot".