| DAC a întrebat:

Cred ca sunt somnambula si voiam sa va intreb, a mai patit cineva?
Cum ati actionat si care credeti ca sunt motivele?
Ma gandeam ca poate stresul este de vina...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Miire a răspuns:

Pai ai dreptate. E din cauza stresului sau alor unor amintiri neplacute. Incearca sa te relaxezi mai mult inainte de a te culca. Daca nu functioneaza (in cazul in care mergi prin somn) zile parintilor sa incuie usa si sa tina cheia cu ei pana dimineata.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde stii? Ti-a spus-o cineva? De obicei nu ne dam seama singuri.Nu tinem minte ce am facut in somn.

| DAC explică (pentru darrio2007):

Pai se pare ca am facut niste actiuni de care nu imi mai aduc aminte si as fi putut jura ca nu le-am facut...

| darrio2007 a răspuns (pentru DAC):

Da.Asa este. Posibil ca esti.

| myiau a răspuns:

E un fenomen psihologic. si stresul e unul dintre declansatori. dar cel mai bine e sa consulti un medic. e ceva periculos deoarece nu gandesti ce faci in acea stare. si te poti pune singura in pericol

| KittyKa a răspuns:

Da, si eu sunt. Eu iarna dorm cateodata cu bunica in pat, ca sa ne incalzim mai repede, si ea imi povestea ca ma puneam in fund si incepeam sa vorbesc niste chestii ciudate, voia sa ma filmeze laughing)) Sau cand incep s-o pup ( clar, fara sa stiu ), s-o gadil. Cred ca inconstientul meu crede ca e fratemiu de 3 ani, ca eu asa fac cu el laughing) Dar da, mie mi se intampla in general cand sunt foarte foarte obosita, mai ales cu scoala asta. Plus ca sforai ca o purcica blushing laughing)))

| Căƚăʅιɳ a răspuns:

Salut si eu sunt somnambul. Adica mai merg cateodata in somn.despremotive nu toti somnambuli au aceleasi motive de ex poate.caai o amintire rusinoasa care vrei sa o ti ascunsa si se manifesta in timpul somnului sau poate esti prea stresata mai aveai ceva de facut. oricum un lucru important de tinut minte este ca somnambuli nusi amintesc nimic din ce au facut.asa ca mai bine pentru siguranta inchide usa bine

| Bianca72 a răspuns:

Eu am asa ceva si am facut foarte multe dar dimineata cind ma trezeam nu stiam nimic si imi spunea, odata m-am trezit noaptea si am inceput a bate in usa cred ca vream sa ies afara si parinti speriati s-au dus m-au luat si mau culcat iar in pat.Deacea spune-i mamei chiar si tatalui cind tu dormi sa incuie usa si cheia so ia la ei! Sper ca te-am ajutat!

| StelianDobre a răspuns:

Eu cred ca oboseala te face somnambul